Comarch medNote

medNote - Idealny system dla Indywidualnych Praktyk Lekarskich

Intuicyjny, jak kartka papieru
Comarch medNote jest tak intuicyjny, ponieważ opiera się na idei pracy z dokumentami. Lekarz pracujący z naszym systemem wypełnia elektroniczne wersje znanych mu papierowych dokumentów, dzięki czemu nie musi tracić czasu na naukę obsługi aplikacji. To równie proste, co wzięcie w dłoń długopisu i kartki.
Comarch medNote

Bezpieczeństwo 3.0
Comarch medNote to aplikacja działająca w chmurze. Kopie wszelkich danych przechowywane są w Datacenter Comarch, a ich bezpieczeństwo gwarantowane jest rygorystycznymi procedurami obowiązującymi w naszych Centrach Danych. Dodatkowo każda informacja dodana do medNote jest kopiowana na naszych serwerach trzykrotnie, co zapobiega utracie jakichkolwiek danych.

System automatycznie zapisuje dane, dzięki czemu rozpoczęta na jednym urządzeniu praca, może być kontynuowana na innym, a nawet przypadkowe zamknięcie przeglądarki nie powoduje utraty postępów w pracy.

Funkcjonalność przede wszystkim
Comarch medNote to aplikacja, której ma na celu uproszczenie formalności związanych z wypełnianiem dokumentacji medycznej. Dlatego tak duży nacisk położyliśmy na maksymalną optymalizację wyszukiwarki kontekstowej (dane pojawiają się dokładnie tam, gdzie lekarz ich potrzebuje). W momencie wypełniania dokumentu system automatycznie przeszukuje słownik terminologii medycznej oraz katalog leków, sugerując najlepsze rozwiązania. Co ważne, wyszukiwarka wbudowana jest w każdy z dokumentów, przez co wypełniający nie traci czasu na korzystanie z dodatkowych okienek – wszystko odbywa się w ramach aktualnie uzupełnianej sekcji.

Nasza aplikacja agreguje dane z wielu źródeł (min. z dokumentów historycznych, czy systemów zewnętrznych) dzięki czemu wszystkie informacje dotyczące pacjenta są zawsze łatwo dostępne.

Inteligentne recepty
Comarch medNote znacznie ułatwia wystawianie recept. Dzięki zintegrowaniu aplikacji z katalogiem leków Pharmindex, oraz z innymi systemami (np. eWUŚ), Comarch medNote nie tylko podpowie nazwę leku, ale również dopuszczalne poziomy refundacji oraz jaką ilość opakowań leku pacjent powinien zakupić w ramach zaleconej kuracji. Lekarz może również przeglądać listy zamienników bądź rozszerzone informacje z ChPL. System ostrzega również przed interakcjami, zagrożeniami dla ciąży, bądź niekorzystnymi reakcjami na lek zaobserwowanymi dla konkretnego pacjenta.
Comarch medNote

Dane historyczne zawsze pod ręką
Dane pochodzące z wcześniejszych wizyt są dostępne zarówno w formie klasycznych dokumentów jak i w postaci zbiorczego, przekrojowego widoku na stan zdrowia i choroby pacjenta Lekarz może wykorzystać te informacje zarówno do analizy, jak i ponownego wykorzystania w ramach aktualnej wizyty (np. w celu skopiowania, jednym kliknięciem, treści poprzednich wywiadów lekarskich, bądź wcześniej przepisanych leków)

System uszyty na miarę
Comarch medNote daje dużą dowolność w zakresie konfiguracji ekranów, czy całych dokumentów. Dzięki temu użytkownik mas możliwość dostosowania aplikacji do specyfiki swojej pracy przykładowo ukrywając te ekrany widoku karty pacjenta, które w danej sytuacji nie są potrzebne. Niemal każdy element dokumentacji (taki jak rozpoznania, czy leki) można oznaczać, jako ulubione, dzięki czemu są zawsze łatwo dostępne.

medNote Scanner – skanowanie przyszłości
Jeżeli użytkownik potrzebuje zeskanować dokumentację medyczną, aby dodać ją do historii pacjenta w medNote, a nie ma pod ręka skanera, może skorzystać z medNote Scanner , czyli darmowej aplikacji umożliwiającej wgrywanie dokumentacji medycznej bezpośrednio z telefonu komórkowego.

Dostępność i żadnych instalacji
Comarch medNote nie wymaga instalowania żadnego klienta. Wystarczy otworzyć stronę w przeglądarce, założyć profil i zacząć pracę. Licencja nie limituje liczby komputerów – logując się na różnych urządzeniach, użytkownik zawsze będzie miał dostęp do tych samych danych.
  • Comarch medNote